Druk wizytówek - jak to zrobić?

Udostępnij

Dobra wizytówka to jedna z podstaw opinii o tym, kto ją wręcza. Dlatego warto zainwestować w swój wizerunek,  inwestując w dobrej jakości, estetyczne wizytówki. Gdzie warto je drukować, by prezentowały się naprawdę świetnie?

Sukces to projekt plus wydruk

Nawet najlepiej wykonany, najbardziej dopieszczony projekt wizytówki nie będzie prezentował się dobrze bez odpowiedniej jakości papieru i druku. Dlatego dobór zarówno drukarni jak i zastosowanych rozwiązań materiałowych jest tak istotny.

Papier na wizytówki - jaki?

Z pewnością papier, na którym drukuje się wizytówki, powinien być gruby i sprawiać solidne wrażenie. Popularny jest papier 350 g. Ta gramatura jest jeszcze dość elastyczna, a przy tym bardzo trwała, nie ma więc ryzyka, że wizytówka zniszczy się i szybko zacznie wyglądać źle. Tę gramaturę można też stosunkowo łatwo uszlachetnić.

Druk na ozdobnym papierze

Nie tylko gładki, gruby papier sprawdza się w druku wizytówek. Papiery kolorowe czy powlekane coraz częściej znajdują tu zastosowanie. Modne są także wizytówki transparentne. Dzięki nim osiąga się o wiele ciekawszy, bardziej kreatywny i przyciągający wzrok efekt.

Kolorowy papier do druku

Wizytówka nie musi być biała. Może być kolorowa, a także metalizowana, pozłacana, w odcieniu kości słoniowej, w nasyconych barwach... Dzięki nowoczesnych technologiom druku można dziś osiągnąć kolor, który bardzo długo nie traci intensywności ani nasycenia. Na ciemnym podłożu wykonuje się biały druk, dla lepszej widoczności.

Koszt produkcji wizytówek

Fakturowane podłoża do wizytówek

Fakturowane podłoże jest niezwykle ciekawe w dotyku, co przekłada się na łatwiejsze zapamiętywanie wizytówki przez odbiorcę. Szczególną popularnością cieszy się faktura w prążki - jest prosta, w przy tym naprawdę efektowna. Dobra drukarnia z doświadczeniem pomoże dobrać fakturę i stworzyć świetny projekt.

Wizytówka uszlachetniona

Tworząc ciekawą, "działającą" wizytówkę warto też rozważyć proces uszlachetniania papieru. Z jego pomocą można uzyskać bardzo różnorodne, ciekawe efekty. Na przykład matowa folia to nowoczesny, a zarazem elegancki efekt. Błyszczące folia podkreśla piękne, żywe kolory, a folia soft touch sprawia, że wizytówka jest miła w dotyku. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także lakier UV.

Wizytówki - koszty druku

Koszt druku zawsze zależy od doświadczenia drukarni oraz użytych technologii - im bardziej skomplikowane, tym droższy będzie druk. Jeśli drukarnia ma sporo klientów i dobry sprzęt, może zaoferować niższe ceny. Dzięki rozwijającym się drukarniom online ceny druku mogą być także sporo niższe.Jak w rzeczywistości przedstawiają się ceny? Komplet 250 wizytówek można kupić już za 60 zł - i to na papierze kredowym, w kolorze. Drukarnie online bardzo często oferują także darmowe, autorskie szablony, z których można skorzystać przy tworzeniu wizytówki.

Oszczędność czasu

Druk online to bardzo dobre, nowoczesne rozwiązanie. Dzięki zlecaniu przez internet można zaoszczędzić mnóstwo czasu oraz pracy - a coraz częściej też pieniędzy. Strony internetowe drukarni umożliwiają także korzystanie z darmowych szablonów.

Więcej na stronie www drukarni.