Gdzie się podział cały papier?

Udostępnij

Jeśli oglądaliście wiadomości, wiecie, że problemy z łańcuchem dostaw dotknęły każdą część kraju. To załamanie w łańcuchu dostaw szczególnie dotknęło rynek papierniczy, ponieważ niedobory stały się aż nazbyt znaną sceną. W miarę zbliżania się świąt i nowego roku, wielu nabywców druków i kierowników produkcji pyta: "Gdzie są moje materiały?".

Masz raporty roczne, które muszą się ukazać, magazyny, które muszą zostać wydrukowane, oznakowania, które muszą się pojawić, i direct mail, który musi zostać wysłany. W świecie pełnym niepewności chcemy rozpocząć nowy rok gotowi do działania, przygotowani, a wiemy, że brak papieru jeszcze bardziej utrudnia sprawę!

W firmie Ironmark rozumiemy frustrację, jaką wywołują ograniczenia w łańcuchu dostaw. My też je odczuwamy, i to bardzo. Omawialiśmy to na blogach, a na początku tego roku przeprowadziliśmy nawet webinarium na ten temat. Aktywnie współpracujemy z naszymi partnerami i dostawcami, aby zapewnić, że nasi klienci otrzymają swoje zamówienia i nie zostaną dotknięci przez kryzys w łańcuchu dostaw.

W związku z tym, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących łańcucha dostaw i braków papieru. Zebraliśmy to FAQ, aby zapewnić odpowiedzi na Twoje pytania. A jeśli możemy pomóc w jakikolwiek dodatkowy sposób, daj nam znać. Firma Ironmark jest tu dla Ciebie.

Co się właściwie dzieje?

Papiernie stały się przytłoczone zwiększonym popytem. Poniżej przedstawiono niektóre z czynników wpływających na problemy, których doświadczasz:

  • Papiernie zmniejszyły produkcję i produkują inne materiały (przechodząc od gatunków drukarskich do opakowaniowych). Przy zwiększonym zapotrzebowaniu na papier, papiernie mają trudności z wyprodukowaniem wystarczającej ilości papieru, aby zaspokoić popyt rynkowy. Na to nakłada się również niedobór pracowników.
  • Do tego dochodzą problemy z globalnym łańcuchem dostaw, które wpływają na przemysł papierniczy. Powoduje to wzrost cen surowców i wzrost kosztów produkcji.
  • Mamy więc do czynienia ze splotem czynników: niedoborów papieru, gwałtownie rosnącego popytu, utrudnień transportowych i logistycznych. Wszystko to doprowadziło nas do dnia dzisiejszego, gdzie wzrost cen i opóźnienia w dostawie papieru stały się normą. Eksperci widzą, że dostawy zmieniają się nawet z godziny na godzinę.

Co możesz z tym zrobić?

Planuj z wyprzedzeniem

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, jest planowanie jak najwcześniej. Kiedy tworzysz, projektujesz lub opracowujesz koncepcje swoich pomysłów na projekty, ważniejsza niż kiedykolwiek jest współpraca z nami w celu określenia, jakie podłoża i materiały są łatwo dostępne. Porozmawiaj ze swoim zespołem o tym, jakie alternatywy mogą być dostępne, aby spełnić Twoje potrzeby i wykonać projekt na czas. Zadaj sobie pytanie: do czego to jest używane? Jaki papier miałeś na myśli? Upewnij się, że współpracujesz z nami lub swoim partnerem produkcyjnym, aby wiedzieć, jakie masz opcje. Wymyślając alternatywy, możesz uniknąć wielu bólów głowy. Możesz nie być w stanie uzyskać opcji A, ale to nie znaczy, że nie możesz uzyskać opcji B lub C.

Przekazuj informacje

To Reguła Trzech dzisiaj: komunikować, komunikować, komunikować. To na twoim partnerze spoczywa obowiązek komunikowania się z tobą tak często, jak tylko może. A w przypadku klientów, jeśli nie słyszałeś od swojego partnera, zawsze możesz się z nim skontaktować. Stała komunikacja z zespołem obsługi klienta rozwiąże wiele kwestii, zanim staną się one problemami.

Aby uspokoić twój umysł - możemy dostać papier. Elastyczność i komunikacja będą czynnikiem różnicującym, który pozwoli nam wszystkim przejść przez ten niedobór papieru. Im dłużej będziesz się z nimi komunikować, tym lepsze będą Twoje relacje. Przejrzystość jest kluczowa, ponieważ branża walczy z tymi niespotykanymi wcześniej opóźnieniami.

Co dalej?

W ostatecznym rozrachunku chodzi o to, aby być na bieżąco z opóźnieniami, codziennie sprawdzać, co się dzieje z dostawcami i kontaktować się z klientami. Jeżeli potrzebujesz pomocy w poruszaniu się po tych kwestiach, porozmawiaj z naszym zespołem w Ironmark już dziś. Jesteśmy tutaj, aby przeprowadzić Cię przez tę nową normę i dostarczyć wyniki, aby zapewnić wykonanie produktów na czas.

Jakie masz inne pytania? Napisz je w komentarzach, a my będziemy często odwiedzać ten blog, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i dodać je do tego FAQ. Z góry dziękujemy za zrozumienie, wszyscy jesteśmy w tym razem!