Jak zadbać o zrównoważony wydruk BHP

Udostępnij

Bycie przyjaznym dla środowiska podczas pandemii to wyzwanie. W związku z tym, że fizyczny kontakt jest nadal silnie zniechęcony, a firma musi się szybko przystosować, wiele przedmiotów drukowanych stało się jednorazowym zastosowaniem, co może sprawić, że zielony druk stanie się nieco trudniejszy.

Zawsze dążyliśmy do zrównoważonego druku i zmniejszania naszego wpływu na środowisko naturalne. Od innowacyjnych opakowań i pozyskiwania ekologicznego, neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla papieru po minimalizację i recykling naszych odpadów. Dążymy do tego, by czynić dobro dla naszej planety.

Podczas gdy bezpieczeństwo Twoje, Twoich pracowników i klientów powinno być zawsze na pierwszym miejscu, nadal istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje bezpieczeństwo i higiena pracy były bardziej ekologiczne. Poznaj poniżej swoje liczne opcje!

Rozwiązania w zakresie druku wielokrotnego użytku

Podczas gdy produkty jednorazowego użytku są dobrą inwestycją w celu uniknięcia zanieczyszczenia, istnieje również wiele produktów drukarskich, które można odkazić i ponownie wykorzystać.

W przypadku codziennych potrzeb związanych z drukowaniem, należy rozważyć, w jaki sposób można wydłużyć jego trwałość. Na przykład, menu może być niezwykle wszechstronne, jeśli wybierzesz odpowiednie wykończenie. Po wydrukowaniu na papierze odpornym na rozdarcie i wykończeniu laminatem matowym lub z połyskiem, nie będziesz musiał się martwić, że zostaną one zmięte lub rozdarte. Ponadto, po każdym użyciu można je umyć/zwinąć. Możesz również skorzystać z menu, aby zwrócić uwagę na wszelkie środki bezpieczeństwa i higieny pracy, które zostały wdrożone podczas COVID-19. Aby rozpocząć, zapoznaj się z poniższą instrukcją drukowania menu.

Papiery nadające się do ponownego przetworzenia

Jeśli okaże się, że trzeba używać przedmiotów jednorazowego użytku, istnieje jeszcze wiele sposobów, aby uczynić je bardziej ekologicznymi. Jednym z najprostszych sposobów jest drukowanie ich na jednym z naszych ekologicznych zasobów papieru. Mamy ich całą gamę, która nie idzie na kompromis pod względem jakości - w tym niektóre z naszych najlepiej sprzedających się luksusowych papierów!

Kraft: Produkowany w 50% z poużytkowych włókien odpadowych, Papier Kraft posiada certyfikat FSC, jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i produkowany z wykorzystaniem energii wiatrowej.

Recyklingowany: Wykonane w 100% z włókien PCW i w procesie bezchlorowym, wszystkie materiały są nierakotwórcze, mutagenne lub reprotoksyczne.

Lux: Papiery Lux posiadają certyfikat FSC i są produkowane z wykorzystaniem energii wiatrowej pochodzącej z projektów z zakresu energetyki wiatrowej z certyfikatem Green.

Acquerello: Papier Acquerello, praktycznie pozbawiony chloru, posiada certyfikat FSC i jest produkowany z przyjaznej dla środowiska masy celulozowej ECF.

Laid: Tekstura, która dobrze się czuje i robi dobrze! Papiery i płyty Laid są wykonane z włókien pierwotnych, nadają się do recyklingu, posiadają certyfikat FSC i są wykonane z masy celulozowej ECF.

Cream : Papier Cream posiada certyfikat FSC, jest w 100% wolny od chloru pierwiastkowego i posiada akredytację ISO 14001, co czyni go najlepszym wyborem ze względu na jego właściwości ekologiczne.

Gesso: Zdecydowanie ulubiony papier do kart i druku zrównoważonego, nadaje się do recyklingu, posiada certyfikat FSC i jest wykonany z przyjaznej dla środowiska masy celulozowej ECF.

Lodowe złoto: Wykonane z bezdrzewnej masy celulozowej z certyfikatem ECF i FSC, Ice Gold jest błyszczącym papierem z błyszczącymi certyfikatami ekologicznymi.

Biały atrament: Strażnik Czerwony i Niebieski: Nasze specjalnie opracowane papiery do produkcji papieru na bazie białego atramentu są dumnie pozbawione drewna ECF, z pierwotnej pulpy celulozowej, wykonane w 30% z włókien postkonsumenckich, posiadają certyfikat FSC.

Atrament biały: czarny, różowy Cosmo i szary Urban: Nasze czarne, różowe i szare papiery na biały atrament mogą pochwalić się również certyfikatami ekologicznymi. Nadają się one do recyklingu i są wykonane z masy celulozowej ECF z pierwszego tłoczenia.

Rives Dot, Shetland i Tweed: Wszystkie nasze papiery teksturowane z kolekcji Rives nadają się do recyklingu, są wykonane z bezdrzewnej, surowej masy celulozowej ECF i posiadają certyfikat FSC.

Magnetyczne: Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować Digital MagneCote - jest to jedyny niegumowy magnes powlekany na bazie certyfikowanej przez FSC, zapewniający prawdziwie przyjazną dla środowiska opcję magnetyczną.

Opakowania przyjazne dla środowiska

Jeśli chcesz zamówić kartki z życzeniami, pomożemy Ci spakować Twój druk w sposób zrównoważony. Poznaj nasze kompostowalne torby celofanowe!

  • Zrobione z kukurydzy odnawialnej i innych skrobi cukrowych
  • W pełni kompostowalny, w 100% biodegradowalny, folia o grubości 30 mikronów.
  • Okres trwałości 12+ miesięcy przy prawidłowym przechowywaniu

Nie jest wystarczająco przyjazny dla środowiska? Oferujemy również eko-pakiety w standardzie dla naszego najpopularniejszego produktu do druku, Wizytówek! Te pudełka są dostępne:

  • Karta recyklingowa
  • Atramenty na bazie roślinnej
  • Klej na bazie wody

Wszystkie nasze produkty są nie tylko pakowane w tekturę nadającą się do recyklingu, ale także zaklejane ekologiczną taśmą papierową. Taśma ta jest w 100% wolna od tworzyw sztucznych, podlega recyklingowi i biodegradacji, jest wykonana z włóknistego papieru Kraft i w żaden sposób nie przyczynia się do powstawania zanieczyszczeń i odpadów! Oznacza to również, że generalnie używamy mniej taśmy, ponieważ jest ona tak mocna.

Druk bezpieczeństwa i higieny pracy

Nowa era druku BHP rzuciła wyzwanie wielu firmom, które zaczynają ponownie otwierać swoje drzwi. Długowieczność tych produktów jest ogromna, a biorąc pod uwagę ich solidny charakter, mogą być regularnie dezynfekowane, aby utrzymać je świeże i bezpieczne. Zszywki, takie jak nasze stacje do czyszczenia rąk montowane na ścianie, są dostarczane z dozownikiem do wielokrotnego napełniania, aby uniknąć odpadów i można je łatwo czyścić.