15 prostych czcionek do wizytówek używanych przez profesjonalistów

Udostępnij

Wybór czcionki jest jednym z najbardziej krytycznych elementów projektu, który odzwierciedla kunszt projektanta zaangażowanego w każdy projekt. Wybór czcionki to nie tylko rozmiar czcionki, kolor czy czytelność. Zamiast tego, czcionka nadaje ton całej wizytówce. Właściwa czcionka wyraźnie dzieli się Twoim przesłaniem, jednocześnie dopasowując się bezproblemowo do reszty projektu wizytówki.

Czcionki powinny być zawsze zsynchronizowane z projektem i docelową grupą odbiorców, więc ważne jest, aby mieć do dyspozycji arsenał niesamowitych czcionek dla różnych projektów. Oto kolekcja 15 prostych, ale profesjonalnych czcionek odpowiednich dla wizytówek.

Źródło obrazu: MyFonts

1. Helvetica

Helvetica jest klasykiem nie bez powodu i pozostaje najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wizytówki. Helvetica jest prosta, ale nie nudna. Ten bezszeryfowy krój pisma Grotesque został pierwotnie zaprojektowany w Szwajcarii w 1957 r. i szybko zastąpił Futurę jako najpopularniejszy krój bezszeryfowy na świecie.

Jak wyjaśnia projektant graficzny Dicran K., "Moją ulubioną czcionką jest Helvetica. Niektóre czcionki mają tak silną osobowość, że napędzają cały projekt. Helvetica w moim odczuciu jest czymś więcej niż tylko czcionką, ale narzędziem do projektowania, kształty liter są doskonale wykonane i przyjemne dla oka. To ponadczasowy krój pisma".

2. KG Sorry Not Sorry Źródło obrazu: MyFonts

Jeśli chodzi o wizytówkę, chcesz, aby Twoje nazwisko się wyróżniało. KG Sorry Not Sorry został zaprojektowany, aby wyróżniać się w profesjonalny sposób. Projektantka Kimberly Geswein opisuje czcionkę w ten sposób: "To czysta czcionka all caps, która świetnie wygląda dla nazwisk".

KG Sorry Not Sorry jest łatwo czytelny z casualowym polotem, więc jest to świetny wybór dla użytkowników, którzy chcą, aby ich wizytówki miały konwersacyjny charakter.

3. Riesling Źródło obrazu: Font Squirrel

Czcionka Riesling jest ponadczasowa, gładka i elegancka, tak jak klasyczne wino, od którego pochodzi jej nazwa. Według projektanta Evian, "Uwielbiam delikatność czcionki i przesadny descender. Czcionka jest bardzo stylizowana z liniami, które przechodzą od grubych do cienkich, podczas gdy śledzenie jest bardzo ciasne i czyste z nutą figlarności."

Riesling dodaje europejski akcent do każdego projektu i z pewnością wyróżni się na każdej wizytówce bez wrażenia nadmiernego efekciarstwa.

4. Gibson Źródło obrazu: MyFonts

Gibson nie bez powodu pozostaje popularną czcionką wśród projektantów. Oferuje on łatwy do odczytania krój bezszeryfowy stworzony przez słynnego kanadyjskiego projektanta czcionek Roda McDonalda.

5. Ciutadella Źródło obrazu: Fonts.com

Wiele razy mniej znaczy więcej, a cechą charakterystyczną Ciutadelli jest jej prostota. Czysty wygląd czcionki doskonale pasuje do różnych stylów projektowania. Twórca Eduardo Manso zaprojektował tę geometryczną bezszeryfową czcionkę, aby była prosta, ale nie nudna.

6. Centrale Sans Źródło obrazu: MyFonts

Jeśli szukasz otwartej czcionki o nowoczesnym wyglądzie dla swojej wizytówki, nie możesz się pomylić z Centrale Sans. Ta ciepła, przyjazna czcionka jest profesjonalna bez uczucia duszności.

7. Infinity Źródło obrazu: Behance

Jak sama nazwa wskazuje, ten font oferuje nieskończoną ilość możliwości. Infinity jest łatwo czytelny z unikalnie nowoczesnym akcentem. Kiedy użyjesz tej czcionki na swojej wizytówce, docenisz jej proste linie i krzywe.

8. Garden Gnome Źródło obrazu: Fonts.com

Ten zaokrąglony, sprężysty font ma kapryśny charakter. Dzięki swojemu radosnemu stylowi jest doskonałym wyborem na wizytówki dla osób z branży związanej z dziećmi, takich jak autorzy książek dla dzieci, nauczyciele lub inni specjaliści.

9. Campton Źródło obrazu: Behance

Wypowiedz się za pomocą tej geometrycznej, niekonwencjonalnej czcionki. Twoje nazwisko na pewno wyróżni się na wizytówce, jeśli dodasz do niego nowoczesny akcent w postaci Campton. Czcionka łączy w sobie akcenty Johnston Sans i Gills Sans z nowoczesnym polotem.

10. Jaapokki Źródło obrazu: Behance

Stary urok świata i nowoczesne, czyste linie spotykają się w rodzinie fontów Jaapokki. Czcionka jest czysta i dobrze wyważona, co czyni ją doskonałym wyborem dla wizytówek i innych projektów do druku. A co najlepsze, Jaapokki, dwie alternatywy i duży zestaw glifów są dostępne bez żadnych opłat dla użytkowników na całym świecie.

11. Nexa Źródło obrazu: MyFonts

Kiedy tworzysz wizytówkę, chcesz mieć pewność, że Twoja wiadomość i informacje kontaktowe są wyraźnie przekazane. Nexa oferuje doskonałą czytelność dzięki swoim czystym liniom i niedopowiedzianej elegancji. Rodzina czcionek Nexa zawiera 16 różnych stylów i gramatur, więc możesz urozmaicić swoją wizytówkę, jednocześnie ciesząc się ciągłością pomiędzy stylami Nexa.

12. Trajan Źródło obrazu: MyFonts

Wnieś odrobinę klasycznego stylu do swojego następnego projektu wizytówki poprzez włączenie Trajana. Ten font został zainspirowany przez klasyczne rzymskie kształty liter. Niewymuszona elegancja Trajana pomoże wyróżnić Twoją wizytówkę z tłumu, zachowując przy tym profesjonalizm.

13. Futura® Źródło obrazu: MyFonts

Futura została po raz pierwszy zaprezentowana przez Bauer Type Foundry w 1928 roku, a ta klasyczna czcionka przetrwała próbę czasu. Projektanci doceniają jej obfite odstępy między wierszami oraz szeroką gamę wag i stylów, a widzowie natychmiast zauważają siłę i przejrzystość Futury.

14. CODE Źródło obrazu: MyFonts

CODE zawiera wiele szczegółów tradycyjnych czcionek Sans Serif i dodaje nowoczesny skręt. Projektanci opisują tę czcionkę jako czystą i elegancką, a czytelnicy doceniają to, że jest prosta w swojej istocie.

15. Nevis Źródło obrazu: TenByTwenty

Jeśli chcesz, aby informacje na Twojej wizytówce wyróżniały się, Nevis jest doskonałym wyborem. Ten mocny krój pisma charakteryzuje się mocnymi kątami, a szczególnie przyciąga wzrok, gdy jest używany w całości wielkimi literami. Użyj go do podkreślenia swojego imienia i nazwiska na wizytówce, gdy chcesz zaprezentować silną, ale przyjazną osobowość.

Następnym razem, gdy będziesz szukał inspiracji do wyboru czcionki na wizytówkę, przejrzenie tych wyborów jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Rozważ wiadomość, którą chcesz przedstawić i sprawdź, czy któraś z tych czcionek jest odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Oprócz tych 15 opcji, jest mnóstwo innych niesamowitych czcionek dostępnych dla dzisiejszych projektantów. Jak zawęzić opcje czcionek? Jaka jest Twoja ulubiona czcionka dla wizytówek? Chętnie usłyszymy Twoje pomysły poniżej!

Artykuł autorstwa Laurain F.