Drukarnia stacjonarna kontra internetowa

Udostępnij

Sektor internetowego handlu i usług stale się rozrasta. Korzystamy już z internetowych sklepów (nawet spożywczych), banków, szkoleń, które nie wymagają wychodzenia z domu. Także drukarnia może być internetowa, zamiast tradycyjnie wybieranej stacjonarnej - to o wiele wygodniejsza opcja, warto się o tym (i do tego) przekonać.

Jakie zalety przemawiają za korzystaniem z usług drukarni online? Czy rzeczywiście warto zamienić na nią dotychczasową, stacjonarną drukarnię? Oto garść faktów i podpowiedzi.

Wygodnie i z własnego domu

Wbrew pozorom, nie tak łatwo jest znaleźć drukarnię. Jeśli jest to drukarnia internetowa, robi się szczególnie trudno, zwłaszcza w małym miasteczku. Jeżdżenie do dużego miasta tylko po to, by coś wydrukować, to strata czasu i bardzo niewygodne rozwiązanie. W dobrej, polecanej drukarni internetowej często są też kolejki, niejednokrotnie na godzinę stania. Terminy realizacji także bywają za długie. Pracownicy takiej drukarni mają o wiele więcej zadań związanych z osobistą obsługą klienta, przez co czas realizowania bieżących zleceń się wydłuża.

lobos.promo

Zupełnie inaczej wygląda korzystanie z drukarni online. Całe zamówienie można tu bez trudu złożyć w ogóle nie wychodząc z domu. Bez przeszkód można to zrobić nawet w nocy, gdy drukarnie stacjonarne już od dawna są zamknięte. Zrealizowane zamówienie zostanie wysłane przez kuriera. Dzięki temu cała operacja "wydruk" znacząco skraca swój czas i oszczędza fatygi. Sporą zaletą bywają też telefoniczne, łatwe konsultacje z personelem drukarni, który służy dowolną radą dotyczącą zamówienia.

Drukarnia internetowa

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jak już zostało ustalone, korzystanie z drukarni online pozwala zaoszczędzić czas - nie ma tu konieczności wychodzenia z domu, dojazdu do punktu, czekania w kolejce, a cała realizacja zamówienia trwa krótko. Czy można jednak zaoszczędzić w ten sposób pieniądze? Oczywiście, nie licząc tych wydanych na dojazd. Oczywiście, że można.Drukarnie internetowe mają nisze ceny niż stacjonarne. Skąd taka reguła? Przede wszystkim z faktu, że nie mają punktów obsługi klienta, które wymagają utrzymania i opłacenia.

Brak comiesięcznego czynszu za taki lokal (często w drogiej części miasta) pozwala obniżyć ceny usług. Proporcje cenowe bywają tak rozbieżne, że bardziej opłaca się zamówić wydruk na drugim końcu kraju, niż we własnym mieście. Oczywiście ceny w drukarniach online nie zawsze są powalająco niższe, niż w stacjonarnych - jednak powoli staje się to regułą.Korzystanie z drukarni internetowej jest więc źródłem oszczędności dotyczących nie tylko czasu, ale także pieniędzy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Szerszy zakres usług

Po pierwsze, korzystanie z drukowania online rozszerza zakres ofert na te z całej Polski, nie tylko z najbliższego otoczenia.  To szczególnie przydatne, gdy w grę wchodzą wydruki niestandardowe lub nieczęsto spotykana technologia. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki - można zamówić nawet 600 km dalej i po prostu odebrać paczkę od kuriera po kilku dniach realizacji. Warto wypróbować drukarnie internetowe.