10 Powodów, dla których katalogi są siłą napędową marketingu

Udostępnij

Badania pokazują, że konsumenci lubią czytać katalogi przypominające czasopisma. Dlatego też spędzają z nimi czas. W rzeczywistości, przeciętny czas spędzony na oglądaniu katalogu wynosi 15,5 minuty, a konsumenci mają tendencję do trzymania się go przez kilka tygodni.1 Katalogi są również silnym narzędziem utrzymania klienta, ponieważ ludzie są jeszcze bardziej skłonni czytać i przechowywać katalogi od sprzedawców detalicznych, od których kupili wcześniej.1

Katalogi nie tylko zapewniają namacalność i siłę direct mail, ale stały się integralną częścią kampanii wielokanałowej, prowadząc klientów do cyfrowych doświadczeń. Są one teraz mobilne, dostępne na stronie internetowej i w sklepie.

Ponadto, katalogi pozostają skutecznym narzędziem pozyskiwania klientów. Popularny detalista z branży odzieży męskiej donosi, że 20% pierwszych klientów jego strony internetowej składa zamówienia po otrzymaniu katalogu. I wydają one półtora raza więcej niż nowi klienci, którzy nie otrzymali katalogu jako pierwsi.2

W tym artykule przyjrzymy się 10 silnym powodom, dla których katalogi powinny być integralną częścią Twojej strategii marketingowej. Przedstawimy Ci również kilka pomocnych pomysłów, które możesz wykorzystać do stworzenia katalogu, który łączy i dostarcza.

Powód nr 1: Katalogi wpływają na decyzje zakupowe.

Czy wiesz, że katalogi w rzeczywistości mają większy wpływ na decyzje zakupowe niż strony internetowe czy reklamy telewizyjne? 72% ankietowanych stwierdziło, że katalogi sprawiają, że są bardziej zainteresowane produktami tego sprzedawcy, a 84% kupiło artykuł po obejrzeniu go w katalogu.1 Stowarzyszenie Data & Marketing Association (DMA) wyjaśnia, że dzieje się tak dlatego, że "tam gdzie marketing internetowy jest pasywny, bezpośrednia poczta jest aktywna. Direct mailings są proaktywne i w dotyku wymagają, aby odbiorca coś z nimi zrobił. A lepsze wskaźniki odpowiedzi sprawiają, że zwrot z inwestycji jest wart zarówno zatrzymania, jak i nabycia"3 Potężne dowody na to, że detaliści nadal używają katalogów, aby zaangażować klientów i zachęcić ich do rozpoczęcia podróży kupującego.

Idea warta realizacji:
Dodaj dodatkowe treści, które pomogą Twojemu klientowi połączyć się z Twoimi produktami i Twoją firmą. Badania pokazują, że katalogi, które zawierają treści wyrażające osobowość marki, mają potencjał do zwiększenia sprzedaży. W rzeczywistości 65% z nich stwierdziło, że przeczyta dodatkową treść.1 Może ona zawierać historie na temat tego, jak produkt jest używany lub został stworzony, powiązane artykuły, które dostarczają głębszych informacji oraz profile klientów lub pracowników.

Powód nr 2: Ludzie angażują się w katalogi na głębszym poziomie.

Doświadczenie związane z zakupem stało się bardzo ważne. Nawet rdzenne organizacje cyfrowe przyjęły druk, aby lepiej połączyć i zaangażować swoich klientów i perspektywy.1 Chodzi o to, aby przenieść ludzi poza transakcję do emocjonalnej więzi. Poprzez historie i obrazy, katalogi zabierają ludzi w podróż, a nawet w przygodę. Dlatego też zachęcają do głębszego zaangażowania się w sprawy detalistów i ich produktów. Badania pokazują, że średni czas przechowywania katalogów wynosi 20,3 dnia.1 A 84% z nich lubi otrzymywać katalogi od detalistów, u których wcześniej robiło zakupy.1

Idea warta realizacji:
Oferowanie ograniczonych czasowo promocji. Badania pokazują, że zaangażowanie w katalogi jest najsilniejsze, gdy pojawia się sprzedaż.1 Promocje stwarzają poczucie pilności i ułatwiają nagradzanie swoich klientów. W rzeczywistości 81% z nich jest bardziej skłonnych przyjrzeć się katalogowi, jeśli zawiera on pozycje w sprzedaży.1

Powód nr 3: Katalogi są podkładką startową dla wielokanałowych podróży zakupowych.

Katalogi wprowadzają nowe pomysły. Tworzą świadomość i inspirują konsumentów do zakupów za pośrednictwem innych kanałów. Badania pokazują, że katalogi odnoszą największe sukcesy, gdy włącza się je do wielokanałowej kampanii marketingowej, aby zachęcić klientów do odwiedzania stron e-commerce w celu optymalizacji zakupów.4

Idea warta wdrożenia:
Rozszerzaj swoją tożsamość marki, używając tego samego tonu i obrazów we wszystkich kanałach medialnych, w tym online, social media i druk. Upewnij się, że w swoich katalogach umieścisz wiele opcji zamówień, takich jak linki do stron internetowych, numery telefonów lub formularze wysyłkowe, w tym Business Reply Mail® lub Courtesy Reply Mail™.

Powód nr 4: Badania neurobiologiczne wspierają wartość fizycznych katalogów jako uzupełnienia cyfrowej komunikacji.1

Badając mózgi konsumentów, nauka zagłębia się w marketing, aby przeanalizować, co działa, a co nie. Wyniki ujawniły, że "fizyczne reklamy pozostawiają długotrwały wpływ na łatwość zapamiętania przy podejmowaniu decyzji o zakupie [kontra digital]. Co najważniejsze, fizyczne reklamy wywołują aktywność w obszarze mózgu (rozstępu jądra), który jest odpowiedzialny za [ocenę] wartości i celowości wyróżnionych produktów, co może sygnalizować większą chęć zakupu"1 Podsumowując, nauka udowadnia obecnie, że poczta bezpośrednia, taka jak katalogi, dostarcza:1

  • Lepiej przypominać sobie w dłuższych okresach czasu.
  • Silniejsze skojarzenia z marką.
  • Głębsze powiązania emocjonalne.

Idea warta realizacji:
Mapuj podróż swoich klientów od świadomości do zakupu, aby uzyskać wgląd w to, jak katalogi najlepiej pasują do ich doświadczeń. Czy są one drukowanymi tradycjonalistami, czy też kupującymi online, którzy szukają natychmiastowej gratyfikacji? Zebranie tych cennych spostrzeżeń pomoże Ci stworzyć katalog, który da Twoim klientom to, czego chcą i da Ci najwięcej zarobić.

Powód nr 5: Katalogi stanowią pomost pomiędzy światem fizycznym a cyfrowym.

Kiedy papier i piksele zbiegają się, mogą zdarzyć się niesamowite rzeczy. Katalogi to doskonała fizyczna platforma do integracji dynamicznych technologii cyfrowych, takich jak rzeczywistość rozszerzona (AR), dynamiczny QR Code®, komunikacja w terenie (NFC) i wiele innych.7 Technologie te mogą pomóc w dostarczaniu wciągających interaktywnych wrażeń, które wyskakują z ekranu, aby zachęcić konsumentów do zapamiętania wrażeń związanych z marką, a także do korzystania z cyfrowych właściwości, takich jak strony internetowe, aplikacje mobilne, media społecznościowe itp.

Idea warta wdrożenia:
Leverage Informed Delivery® - nowy kanał medialny firmy U.S. Postal Service. Ta innowacyjna funkcja daje Ci możliwość dostarczenia zarówno fizycznego wrażenia, jak i cyfrowego - z jednej przesyłki pocztowej. Funkcja ta stanowi obecnie "wartość dodaną" bez żadnych kosztów dla marketerów.

Powód nr 6: Katalogi wywołują silne, pozytywne emocje i skojarzenia.

Od wyczucia papieru na opuszkach palców do wizualnej atrakcyjności obrazów, katalogi dają czytelnikowi prawdziwe i wielowymiarowe doświadczenie, które stymuluje wiele zmysłów jednocześnie. Te fizyczne doświadczenia pomagają w tworzeniu wspomnień i połączeń. Inspirują również czytelników możliwościami, pomagając w ucieczce od codziennego stresu. Badania pokazują, że katalogi pomagają nawet złagodzić niepokój związany z otrzymywaniem rachunków.4

Idea warta realizacji:
Jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Podczas gdy Twój inwentarz może decydować o rozmiarze Twojego katalogu, rozważ przetestowanie różnych formatów i rozmiarów specjalnych, aby zobaczyć, na co najlepiej odpowiadają Twoi klienci. Zastosowanie innowacyjnych technik druku, takich jak tekstury i zapachy, może również sprawić, że Twój katalog będzie się wyróżniał.

Powód nr 7: Katalogi mogą wykorzystywać dane klientów do personalizacji doświadczeń.

Dzięki dużym branżowym bazom danych zawierającym informacje demograficzne na temat milionów gospodarstw domowych, kierowanie się katalogami jest teraz znacznie łatwiejsze. A dzięki zakupom online, wielu sprzedawców detalicznych zgromadziło własne bazy danych, które mogą być wykorzystane do segmentacji klientów według typu i zachowania nabywcy. Identyfikacja nisz i wertykaliów pomaga w dotarciu tylko do wysokiej jakości potencjalnych klientów, dzięki czemu można dotrzeć do właściwych osób z odpowiednimi katalogami. Na przykład, można zaprezentować wyraźną grupę produktów grupie docelowej, takiej jak golfiści lub kucharze, którzy są bardziej skłonni do zakupów, co ostatecznie pomaga zwiększyć ROI. Segmentacja pomaga również zrekompensować koszty produkcji katalogów, ponieważ trafiają one do klientów, którzy wykazali zainteresowanie daną kategorią produktów.

Idea warta realizacji:
Personalizuj/uzupełniaj swoje katalogi, wykorzystując dane klientów z poprzednich zakupów, aby wyróżnić produkty, którymi się zainteresowali. Pomoże Ci to przewidzieć ich potrzeby i zwiększyć lojalność. Może również pomóc Ci wysłać mniej katalogów do tych, którzy mają mniejsze zamiary zakupu, a więcej do tych, którzy mają większe zamiary.

Powód 8: Katalogi umożliwiają przypisywanie i osiąganie wymiernych wyników.

Ze względu na presję budżetową wywieraną na marketerów, aby udowodnić zwrot z inwestycji, przypisywanie jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Uzbrojony w wiedzę o tym, skąd pochodzą wskazówki, możesz lepiej ocenić, czy Twoje katalogi spełniają Twoje cele. W zależności od wydajności, można wtedy dostosować zapasy, kopie, wizualizacje, oferty i sterowniki cyfrowe w zależności od potrzeb. Katalogi są łatwe do prześledzenia dzięki ich ostatecznym datom wysyłki oraz kodom klienta i źródłowym. Zamówienia telefoniczne, mailowe i internetowe, a także specjalne promocje mogą być śledzone za pomocą kodów, dzięki czemu można przypisać sprzedaż do konkretnego katalogu. Prowadzenie klientów do aplikacji cyfrowej z Twojego katalogu zapewnia również natychmiastową możliwość śledzenia.

Idea, którą warto wdrożyć:
Zmierz efektywność swoich katalogów za pomocą programów do przechwytywania kluczy i dopasowywania kodów, abyś mógł śledzić, kto co i kiedy kupił. Wielu sprzedawców detalicznych synchronizuje swoje internetowe bazy danych klientów z ich danymi katalogowymi, dzięki czemu mogą sprawdzić, co się dzieje, gdy są synchronizowane z innymi kanałami.

Powód nr 9: Katalogi zapewniają łatwość, wygodę i relaks.

Łatwe do skonsumowania, katalogi dają konsumentom możliwość zwolnienia tempa i cieszenia się wrażeniami z bycia przewożonym przez obrazy i opowieści - wszystko przy filiżance kawy. Daje im to również czas na odkrywanie nowych rzeczy i dokonywanie najlepszych wyborów. Katalogi są dostępne w dowolnym miejscu, co pozwala czytelnikowi na przeglądanie ich we własnym tempie i według własnego harmonogramu, przy mniejszym rozpraszaniu uwagi. A dzięki skoncentrowanemu wyborowi produktów, katalogi oszczędzają czas, który ludzie tracą na szukanie strony internetowej. Dlatego właśnie konsumenci donoszą, że katalogi są przyjemne i zabawne w przeglądaniu.4

Idea warta realizacji:
Ogranicz częstotliwość katalogów, wysyłając je kwartalnie lub sezonowo. Sprzyja to uwadze, zainteresowaniu i emocjom związanym z ich przybyciem.

Powód nr 10: Wszystkie pokolenia mówią, że lubią pocztę fizyczną, zwłaszcza tysiąclecia.

Nawet jeśli są pokoleniem techników, to milenium obejmuje pocztę. Dlaczego więc ci cyfrowi tubylcy kochają direct mail? "Po części dlatego, że są zalewani cyfrowymi mediami. Poczta fizyczna wyróżnia się w świecie elektronicznym, inaczej niż w tysiącleciach. To pokolenie jest również nastawione na treści wizualne, a poczta bezpośrednia zaspokaja zmysły fizyczne"5 . Ten ważny segment odbiorców spędza również więcej czasu na sortowaniu poczty niż inne grupy wiekowe i wydaje się być bardziej zaangażowany w pocztę niż przeciętny konsument6 . W rzeczywistości wyż demograficzny i gen Xers donoszą o silnych związkach dzieciństwa z katalogami, wywołując uczucie ciekawości, nadziei i podniecenia4 .

W badaniu przeprowadzonym przez USPS® gospodarstwa domowe zgłosiły silne przywiązanie do poczty.6

  • 81% z nich poświęca czas na przeglądanie poczty każdego dnia.
  • 67% woli przeglądać pocztę fizyczną niż otrzymywać wiadomości e-mail.
  • 64% oczekuje, że będzie codziennie otrzymywać pocztę.

Pomysł, który warto wdrożyć:
Upewnij się, że twoje listy mailingowe są dokładne. Wysokiej jakości lista zapewnia, że adresy pocztowe są aktualne i zostały zakwalifikowane w ciągu ostatniego roku. USPS oferuje bezpłatną, jednorazową analizę jakości adresów (AQA). Mogą Państwo również skorzystać z usług licencjonowanego dostawcy usług w zakresie higieny adresów USPS, aby zapewnić dokładność.

Podsumowując

Dzisiejsze katalogi są narzędziami marketingu siłowego. To już nie jest konkurencja między cyfrowym a drukowanym. Chodzi o to, aby wykorzystać mocne strony każdego medium i zaoferować to, co najlepsze z obu światów, aby stworzyć inspirację i zaangażowanie, które usatysfakcjonują Twojego klienta i wynik finansowy Twojej firmy.