Drukarnia internetowa - jak wybrać odpowiednią?

Udostępnij

Drukarni internetowych jest bardzo dużo. Czasami trudno jest w ich bogatej ofercie wybrać tę właściwą, która wykona zlecenie rzetelnie, korzystnie cenowo oraz w miarę szybko. Czym kierować się wybierając drukarnię internetową, która wykona nasze zlecenia? Czym charakteryzuje się dobry usługodawca w tym sektorze?

Termin realizacji

Czas to dzisiaj prawdziwy skarb, niejednokrotnie warty więcej, niż pieniądze. Bardzo szybkie tempo życia sprawia, że i praca jest szybka. Zlecenia na wczoraj kierowane do drukarni wcale nie są rzadkością, dlatego warto znaleźć drukarnię, która potrafi wykonywać pilne zadania. Długi termin realizacji to coś, co zazwyczaj odrzuca od danej drukarni. Chętnie kierujemy się tam, gdzie obiecują nam realizację błyskawiczną.

lobos.promo

Cennik drukarni

Nie istnieją dobre usługi za półdarmo. Drukarnia, która prawie nie chce pieniędzy, to podejrzana sprawa - widocznie albo terminy realizacji są bardzo odległe, albo jakość wykonania pozostawia dużo do życzenia. Warto za to zwrócić uwagę na oferty promocyjne, karty stałych klientów i inne tego typu "prezenty" dla klienta.

Dostawa - koszty i tempo

Drukarnia internetowa przyjmie zlecenie przez sieć, ale w grę wchodzi tutaj także dostawa. Zwłaszcza przy dużym nakładzie i drogim zamówieniu drukarnia powinna oferować dostawę darmową. Dobrym zwyczajem jest też obniżenie kosztów przesyłki, a także danie klientom wyboru między różnymi jej formami, żeby mogli zdecydować się na najkorzystniejszą.

Ceny w drukarni internetowej

Próbki pracy drukarni

Jakość wydruku to coś, co trudno opisać słowami i ująć w nich. Najlepsze drukarnie na rynku oferują możliwość otrzymania próbek wydruków - dzięki temu klient może zobaczyć, że wydruk, kolory i papier mu odpowiada. Darmowe próbki druku świadczą o tym, że drukarnia chce chwalić się jakością swojej pracy - warto więc szukać drukarni, które je oferują.

Portfolio wykonawcy

Warto też stawiać na drukarnie, które posiadają na stronie internetowej jawne, dostępne dla każdego portfolio. Wcześniejsi klienci i wykonane projekty bardzo dużo mówią o tym, jak drukarnia podchodzi do swoich obowiązków. Nie powinna niczego ukrywać.

Niezawodne wykonanie zlecenia

Bardzo istotną kwestię stanowi także niezawodność. Niekiedy szybka realizacja zlecenia to absolutny priorytet. Warto więc postawić na taką drukarnię, która zawsze reaguje na potrzeby klienta i można na nią liczyć. Pracownicy powinni być skłonni zawsze porozmawiać z klientem i znaleźć z nim wspólnie rozwiązanie zaistniałych problemów. Stały, płynny kontakt to dziś absolutna konieczność.

Wsparcie dla klienta

Personel drukarni powinien też być skłonny do rozmowy i doradzania - ważne, by zawsze ktoś mógł wyjaśnić klientowi poszczególne oferty, zaproponować rozwiązania, podpowiedzieć, co sprawdzi się w danej sytuacji najlepiej. Ważne jest też, by pracownicy słuchali, na czym zależy klientowi i jak wyobraża on sobie całokształt zlecenia. Cel klienta powinien być także celem drukarni - bez tego współpraca raczej nie ułoży się dobrze. Drukarnia, gdzie stale otrzymuje się wsparcie, to prawdziwy skarb.