Dobra drukarnia internetowa - jak ją wybrać?

Udostępnij

Profesjonalna drukarnia internetowa, świadcząca możliwie najlepsze usługi, to skarb. Co jest szczególnie istotne dla zleceniodawców? To z pewnością cena, ale też inne aspekty, takie jak dobry kontakt z klientem, doświadczenie, nowatorskie podejście do zleceń oraz szerokość oferty. Co jeszcze decyduje o tym, czy drukarnia internetowa jest dobra? Oto zestawienie kilku kluczowych kwestii.

Dlaczego, pomimo bardzo podobnych technologii druku, wciąż istnieją zarówno oblegane drukarnie jak i te, które niemal upadają? Czas wykonania zleceń"Termin na wczoraj" to zjawisko niezwykle charakterystyczna dla naszych czasów. Specjaliści, którzy są w stanie podołać takim wyzwaniom są zwykle polecani i cenieni. Chodzi o prędkość samego wykonania zlecenia, ale też prędkość kontaktu, odpowiedzi na zapytanie ofertowe . Szybkość nie może przy tym zaważać na jakości, ciągnąc ją w dół - połączenie tych wymogów jest niezwykle trudne. Drukarnia powinna więc dotrzymywać terminów i być w stanie wykonać pilne zlecenie szybko - to absolutne priorytety.

Profesjonalizm i wiedza pracowników

Drukarnia to nie tylko miejsce, gdzie wykonywane są zlecenia w sensie technicznym. Pracownicy powinni umieć doradzić, pokierować klienta we właściwą stronę. Dlatego pracownicy drukarni powinni być specjalistami w swojej dziedzinie, czy to druk wielkoformatowy, czy produkcja materiałów POS. Jeśli wykonawcy potrafią doradzać, współpraca układa się wspaniale.

Nowatorskie rozwiązania

Jakość druku musi iść z duchem czasu. Nowe technologie pojawiają się regularnie, zwiększa się jakość wykonania druku UV, wielkoformatowego czy innych form. Drukarnia powinna zadbać o swój sprzęt, zainwestować w niego i oferować klientom usługi najwyższej dostępnej na rynku jakości. co do tego klienci oceniający drukarnie są zgodni. Ważny jest też system powiadamiania klienta, na jakim etapie realizacji znajduje się zlecony przez niego projekt. Taki system nie kosztuje wiele, ale drukarniom naprawdę opłaca się wprowadzenie go.

Profesjonala drukarnia internetowa

Sumienne wykonanie

Chodzi nie tylko o wykonanie powierzonego zlecenia z możliwie największym profesjonalizmem - to powinien być standard. Chodzi również o to, jak zachowuje się drukarnia w chwili, gdy wykonanie nie spełnia oczekiwań - dla klientów niezwykle ważne jest, by potrafiła podjąć dialog i zaproponować rozwiązania.

Kontakt z klientem

Kolejny istotny punkt listy. Klient zawsze powinien czuć się jak indywidualna jednostka, nie jak "jeden z dziesiątków". Wykonanie każdego zlecenia powinno być w pewnym sensie priorytetowe - a na pewno nie może się zdarzać przekraczanie terminów i nieodpowiadanie na wiadomości. Klient powinien czuć, że współpracuje z drukarnią, nie tylko, że zleca jej wykonanie konkretnych zadań. To przekłada się na poczucie, że zlecenie jest w dobrych rękach.

Cena usług

Jak widać, cena nie znajduje się na pierwszym miejscu - dobrej jakości usługi muszą mieć swoją cenę. Nie da się "mieć szybko, dobrze i tanio". Ważne jest by wiedzieć, za co się płaci i że ta współpraca jest tego warta w każdym jej momencie i aspekcie.